Super User

Super User

Rusza rekrutacja do Miejsko-Gminnego Żłobka w Daleszycach na rok żłobkowy 2021/2022

Karty zgłoszenia dziecka do żłobka oraz deklaracje kontynuowania pobytu dziecka w żłobku na rok 2021/2022 będzie można składać od 01 marca do 31 marca 2021 r.

 

Formularz wniosku dostępny będzie pod adresem http://zlobek.daleszyce.pl w zakładce: Dokumenty oraz na stronie internetowej Miasta i Gminy Daleszyce.

 

Kartę zgłoszenia można będzie również pobrać osobiście w siedzibie żłobka.

Adres siedziby Miejsko – Gminnego Żłobka: Daleszyce, ul. Sienkiewicza 11c.
Adres strony internetowej: zlobek.daleszyce.pl
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon kontaktowy: 668 259 083 lub 41 333 60 01

 

 

wtorek, 19 styczeń 2021 11:37

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

ŚWIĘTY MIKOŁAJ

 

W tym roku święty Mikołaj musiał wykazać się dużą kreatywnością. Z powodu rygoru sanitarnego i braku śniegu dotarcie do wszystkich milusińskich było nieco utrudnione, ale w gminie Daleszyce Mikołajowi udało się te przeszkody pokonać. Tam, gdzie nie można było dotrzeć osobiście, święty poszedł z duchem czasu i połączył się z dziećmi on-line.

Z niecierpliwością na wyjątkowego gościa czekały maluchy w Miejsko-Gminnym Żłobku w Daleszycach.

- W każdej sali odbyło się osobne wirtualne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci wykonywały zlecone przez niego zadania, śpiewały piosenki i tańczyły. To był bardzo miły czas, pomimo, że spędzony w nieco inny sposób, niż do tej pory. Cieszymy się jednak, że choć nie na żywo, a przez Internet, to wizyta Mikołaja sprawiła dzieciom prawdziwą radość – powiedziała Małgorzata Wojciechowska, dyrektor placówki. Jak na wizytę Świętego Mikołaja przystało, nie mogło zabraknąć prezentów przekazanych przez „pomocnika” Mikołaja, w rolę którego wcieli się pracownicy placówki.

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

wtorek, 19 styczeń 2021 11:35

Próbna ewakuacja w żłobku!!!

Próbna ewakuacja w żłobku!!!

 

29 września 2020r. w Miejsko – Gminnym Żłobku przeprowadzona została próbna ewakuacja z udziałem Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Daleszyc. Ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie. Czas wyprowadzenia 42 dzieci i 11 personelu z budynku to
3 minut i 10 sekund. Po zakończonej akcji dzieci miały okazję zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz zrobić wspólne zdjęcie ze strażakami.

Dyrektor żłobka składa serdeczne podziękowania Druhom z OSP Daleszyce za przeprowadzenie ćwiczeń

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

wtorek, 19 styczeń 2021 11:32

Po wakacjach wróciliśmy do żłobka!

Po wakacjach wróciliśmy do żłobka!

 

We wtorek 1 września przybyliśmy do żłobka po wakacjach.
Owszem nie dla wszystkich był to pierwszy dzień w żłobku, gdyż placówka była czynna również w sierpniu. Mimo wszystko dla niektórych, szczególnie dla dzieci z grup: „Skrzaty” i „Tygryski”, było to pierwsze dłuższe rozstanie z mamą, tatą i domem rodzinnym.

Nie obyło się bez łez.

Dzieci, które już wcześniej chodziły do żłobka dumnie i z uśmiechem przekraczały próg drzwi żłobkowych, natomiast nasi najmłodsi w chwili smutku znajdowali pocieszenie w czułych ramionach swoich cioć.
Po krótkim czasie już ochoczo bawiły się w swojej sali nowymi zabawkami.
Pierwszy miesiąc minął bardzo szybko i mamy nadzieję, że każdy kolejny będzie upływał wśród tylu uśmiechów i radości.

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

wtorek, 19 styczeń 2021 11:29

OŻYWIAMY RYNEK W DALESZYCACH

OŻYWIAMY RYNEK W DALESZYCACH

 

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia na rynku w Daleszycach stanęły pięknie i oryginalnie ozdobione choinki. Żywe drzewka w ekologicznych i ręcznie wykonanych dekoracjach przybrali m.in. pracownicy Miejsko – Gminnego Żłobka w Daleszycach.

Warunkiem przystąpienia do akcji było przygotowanie ozdób z recyklingu, dlatego na tych drzewkach nie znajdziemy bombek ze sklepu, za to są dowody niekończącej się wyobraźni i kunsztu: choinki zdobią śnieżnobiałe gwiazdki z patyczków higienicznych i bibuły,
renifery z żarówek, foliowe łańcuchy, malowane szyszki, orzechy i plasterki pomarańczy; choinkę pełną zabawek zaproponował żłobek, motywów książkowych nie brakło na drzewku biblioteki.

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

wtorek, 19 styczeń 2021 11:26

Piąte urodziny Żłobka

Piąte urodziny Żłobka

 

”Był tort, kwiaty i wspaniała atmosfera. Maluchy razem z opiekunami świętowały piąte urodziny daleszyckiego żłobka. Ze względu na pandemię świętowanie odbyło się w kameralnym gronie. Miejsko-Gminny Żłobek został oficjalnie otwarty 1 grudnia 2015 roku. Dziś może być dumą samorządu i mieszkańców gminy.

Okrągły jubileusz
Jubileusz został przygotowany przez pracowników placówki przy współpracy z Radą Rodziców, która zadbała z tej okazji o słodki poczęstunek. W piątą rocznicę uroczystego otwarcia żłobka placówkę odwiedził burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce Dariusz Meresiński. Jak na okrągły jubileusz przystało, nie mogło zabraknąć tradycyjnego tortu, który burmistrz pokroił wspólnie z dyrektor Małgorzatą Wojciechowską.

– Budowa żłobka była dla nas wielkim wyzwaniem, któremu jednak sprawnie podołaliśmy. Takie jubileusze, jak dzisiejszy bardzo nas cieszą. Oznacza to, że jednostka, którą powołaliśmy do życia dobrze funkcjonuje i sprawdza się w powierzonej jej roli. Już od pięciu lat placówka obejmuje opieką dzieci rodziców, którzy chcą wrócić na rynek pracy. Maluszki otrzymują tu profesjonalną opiekę i szansę na szybki rozwój. Cieszymy się, że rodzice z gminy Daleszyce darzą zaufaniem tutejszą kadrę i oddają pod jej opiekę swoje najcenniejsze skarby, swoje dzieci. Przy okazji tego jubileuszu życzę zarówno dyrekcji, pracownikom żłobka, podopiecznym placówki, jak i ich rodzicom przede wszystkim zdrowia, bo w dobie pandemii nie ma nic ważniejszego – podkreślał burmistrz.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

zlobek dzien otwarty2020

DZIEŃ OTWARTY
W MIEJSKO -GMINNYM ŻŁOBKU W DALESZYCACH

 

 

Serdecznie zapraszamy do nas dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, pragnące od września rozpocząć przygodę w naszym żłobku oraz rodziców na spotkanie zapoznawczo – informacyjne, które odbędzie się 22 lutego 2020 (sobota) od godz. 10.00 do 14.00.

 

W programie:
- spotkanie organizacyjno – informacyjne z dyrekcją, opiekunkami, pielęgniarką
- zwiedzanie żłobka
- zabawy, gry, zajęcia plastyczne
- słodki poczęstunek

 

Zapraszamy wszystkich zdecydowanych, niezdecydowanych, przyjdźcie, zobaczcie, oceńcie i zapiszcie swoje pociechy do naszej placówki.

Babcie i Dziadkowie w Miejsko Gminnym Żłobku w Daleszycach

 

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”

22 stycznia 2020r. w Miejsko – Gminnym Żłobku zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie milusińskich uczęszczających do naszej placówki. Spotkanie rozpoczęły serdeczne życzenia wypowiedziane przez Dariusza Meresińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce oraz Małgorzatę Wojciechowską – Dyrektor Żłobka. Następnie przybyli goście zostali zaproszeni do obejrzenia filmu, który pokazał jak wygląda dzień w żłobku oraz prezentacji multimedialnej przygotowanej specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Goście zwiedzili sale po to, by każdy z wnucząt mógł, pokazać ulubione zabawki czy wykonane prace plastyczne. Zwieńczeniem uroczystości było zrobienie wspólnego zdjęcia oraz wręczenie wykonanych własnoręcznie przez dzieci laurek.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zespół Miejsko – Gminnego Żłobka w Daleszycach

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

piątek, 06 grudzień 2019 13:44

PASOWANIE NA ŻŁOBKOWICZA

PASOWANIE NA ŻŁOBKOWICZA

4 grudnia 2019r. w żłobku odbyło się uroczyste pasowanie na żłobkowicza.
Był to debiut 26 naszych podopiecznych, ogromne przeżycie dla dzieci z grup „Tygryski”, „Elfiki” i „Skrzaty”.

Maluchy podeszły do tego przedsięwzięcia z entuzjazmem.

Przez wiele dni uczyły się słów wierszyka i umiejętności, które zdobyły podczas pobytu w grupach a uwieńczone zostały filmie. Było gwarno, ruchliwie, wesoło i naprawdę wzruszająco. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był akt pasowania dokonany przez Dariusza Meresińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce oraz Małgorzatę Wojciechowską – Dyrektor Żłobka. Świadkami tejże uroczystości byli przedstawiciele Rady Rodziców Żłobka. Każdy maluszek otrzymał pamiątkowy dyplom i słodycze z okazji pasowania.

Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych pociech, a dzieciom życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym żłobku

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Bajka „Odwołane Święta” oraz wizyta Św. Mikołaja

 

4 grudnia gościliśmy aktorów z przedstawieniem „Odwołane Święta”. Główny bohater spowodował spore zamieszanie, postanowił naprawić swój błąd, aby święta się jednak odbyły. Milusińscy spektakl obejrzeli z zaciekawieniem. Teatr żywego aktora znajduje się bezpośrednio wśród dzieci, co sprawia, że mali widzowie aktywnie uczestniczą w przedstawieniu oraz przeżywają wszystko co dzieje się na scenie.

Na zakończenie przedstawienia przybył Św. Mikołaj, który wręczył dzieciakom oraz pracownikom żłobka upominki.
Zespół żłobka serdecznie dziękuje rodzicom za przygotowanie wspaniałych upominków.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Strona 1 z 18