Super User

Super User

piątek, 05 czerwiec 2020 12:42

Żłobek pozostanie zamknięty do 30 czerwca

 

 OGŁOSZENIE DOTYCZĄCE REKRUTACJI DO ŻŁOBKA NA ROK ŻŁOBKOWY 2020/2021

 

 

Karty zgłoszenia dziecka do żłobka oraz deklaracje kontynuowania pobytu dziecka w żłobku na rok 2020/2021 będzie można składać od 16 marca do 31 marca 2020 r.

Postępowanie rekrutacyjne odbędzie się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Formularz karty zgłoszeniowej oraz deklaracji kontynuowania pobytu dziecka w żłobku dostępny będzie na stronie internetowej żłobka pod adresem: zlobek.daleszyce.pl w zakładce: Dokumenty oraz na stronie internetowej Miasta i Gminy Daleszyce.

 

Aby dokonać zgłoszenia dziecka prosimy wysłać skan karty/deklaracji i skany pozostałych dokumentów drogą mailową na adres placówki: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W przypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy/uczelni zaświadczenia o zatrudnieniu/nauce w trybie dziennym, placówka będzie przyjmować oświadczenia rodziców o późniejszym dostarczeniu w/w zaświadczeń.

 

Adres siedziby Miejsko – Gminnego Żłobka: Daleszyce, ul. Sienkiewicza 11c.
Adres strony internetowej: zlobek.daleszyce.pl
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon kontaktowy: 668 259 083

 

SZANOWNI PAŃSTWO!!!


 

W związku z Poleceniem Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 24 marca 2020 roku w sprawie zamknięcia placówek edukacyjnych w związku z epidemią COVID- 19

 

zostają zawieszone zajęcia w żłobku w dniach:

 

26 marca do 10 kwietnia 2020r.

 

 

Małgorzata Wojciechowska
Dyrektor Miejsko – Gminnego Żłobka
w Daleszycach

 

zlobek dzien otwarty2020

DZIEŃ OTWARTY
W MIEJSKO -GMINNYM ŻŁOBKU W DALESZYCACH

 

 

Serdecznie zapraszamy do nas dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, pragnące od września rozpocząć przygodę w naszym żłobku oraz rodziców na spotkanie zapoznawczo – informacyjne, które odbędzie się 22 lutego 2020 (sobota) od godz. 10.00 do 14.00.

 

W programie:
- spotkanie organizacyjno – informacyjne z dyrekcją, opiekunkami, pielęgniarką
- zwiedzanie żłobka
- zabawy, gry, zajęcia plastyczne
- słodki poczęstunek

 

Zapraszamy wszystkich zdecydowanych, niezdecydowanych, przyjdźcie, zobaczcie, oceńcie i zapiszcie swoje pociechy do naszej placówki.

Babcie i Dziadkowie w Miejsko Gminnym Żłobku w Daleszycach

 

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”

22 stycznia 2020r. w Miejsko – Gminnym Żłobku zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie milusińskich uczęszczających do naszej placówki. Spotkanie rozpoczęły serdeczne życzenia wypowiedziane przez Dariusza Meresińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce oraz Małgorzatę Wojciechowską – Dyrektor Żłobka. Następnie przybyli goście zostali zaproszeni do obejrzenia filmu, który pokazał jak wygląda dzień w żłobku oraz prezentacji multimedialnej przygotowanej specjalnie na ten wyjątkowy dzień. Goście zwiedzili sale po to, by każdy z wnucząt mógł, pokazać ulubione zabawki czy wykonane prace plastyczne. Zwieńczeniem uroczystości było zrobienie wspólnego zdjęcia oraz wręczenie wykonanych własnoręcznie przez dzieci laurek.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zespół Miejsko – Gminnego Żłobka w Daleszycach

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

piątek, 06 grudzień 2019 13:44

PASOWANIE NA ŻŁOBKOWICZA

PASOWANIE NA ŻŁOBKOWICZA

4 grudnia 2019r. w żłobku odbyło się uroczyste pasowanie na żłobkowicza.
Był to debiut 26 naszych podopiecznych, ogromne przeżycie dla dzieci z grup „Tygryski”, „Elfiki” i „Skrzaty”.

Maluchy podeszły do tego przedsięwzięcia z entuzjazmem.

Przez wiele dni uczyły się słów wierszyka i umiejętności, które zdobyły podczas pobytu w grupach a uwieńczone zostały filmie. Było gwarno, ruchliwie, wesoło i naprawdę wzruszająco. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości był akt pasowania dokonany przez Dariusza Meresińskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Daleszyce oraz Małgorzatę Wojciechowską – Dyrektor Żłobka. Świadkami tejże uroczystości byli przedstawiciele Rady Rodziców Żłobka. Każdy maluszek otrzymał pamiątkowy dyplom i słodycze z okazji pasowania.

Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych pociech, a dzieciom życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym żłobku

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Bajka „Odwołane Święta” oraz wizyta Św. Mikołaja

 

4 grudnia gościliśmy aktorów z przedstawieniem „Odwołane Święta”. Główny bohater spowodował spore zamieszanie, postanowił naprawić swój błąd, aby święta się jednak odbyły. Milusińscy spektakl obejrzeli z zaciekawieniem. Teatr żywego aktora znajduje się bezpośrednio wśród dzieci, co sprawia, że mali widzowie aktywnie uczestniczą w przedstawieniu oraz przeżywają wszystko co dzieje się na scenie.

Na zakończenie przedstawienia przybył Św. Mikołaj, który wręczył dzieciakom oraz pracownikom żłobka upominki.
Zespół żłobka serdecznie dziękuje rodzicom za przygotowanie wspaniałych upominków.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

piątek, 06 grudzień 2019 13:36

Wizyta fotografa w żłobku

Wizyta fotografa w żłobku

 

Dnia 27.11.2019r. do naszego żłobka przybył Pan Tomek, który jest fotografem i operatorem kamery. Dzieciaki miały tego dnia możliwość poznania warsztatu pracy fotografa i kamerzysty. Dowiedziały się jak powstawały zdjęcia dawniej, a jak dziś. Każdy mógł zobaczyć i dotknąć przyrządów, urządzeń potrzebnych do wykonania fotografii i nagrywania filmów. Największą radość sprawiło im wcielenie się w prawdziwych fotografów oraz modeli.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

"Kruszynka"

19 listopada 2019r odwiedził nasze dzieciaki Teatr Lalek PINOKIO, który zaprezentował nam przedstawienie pod tytułem "Kruszynka". Spektakl opowiadał o Kruszynce – cyrkowej słonicy. Nasza Kruszynka nie lubiła pomagać innym, była samolubna i myślała tylko o osobie. Zwierzątka zmuszone są jej pomagać. W końcu słonica odkryła, że prawdziwy sekret przyjaźni polega na wzajemnej pomocy i akceptacji samego siebie i innych. Akceptujmy innych i samych siebie bez znaczenia kim jesteśmy i jak wyglądamy. Przedstawienie w sposób bajkowy pokazało wartości przyjaźni, zrozumienia, akceptacji i pomocy potrzebującym. Dzieciaki były zachwycone i z zaciekawieniem oglądały przygody cyrkowej słonicy. Po zakończeniu mogły obejrzeć i dotknąć bohaterów przedstawienia - lalki .

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Strona 1 z 18